להיפרד בכבוד ובסביבה הביתית התומכת

שירותי הבריאות בעולם ובישראל החלו בשנים האחרונות להבין את הצורך במתן מענה כוללני לחולים סופניים ובני משפחותיהם. במחלות בהן אין לרפואה אפשרות לטיפול קוראטיבי , הצורך  לשפר את איכות החיים של חולים מורכבים ולספק להם טיפול ותמיכה בחודשים האחרונים לחייהם הוא חיוני. טיפול זה נועד להקל על סימפטומים, לשכך כאבים ולמנוע ככל הניתן סבל מיותר.

בשנים האחרונות זוהה הצורך גם בישראל ולאחר פרסומו של חוזר מנכ”ל משרד הבריאות בשנת 2009 המדבר על חובת המטפלים בחולים סופניים לפתח שירותים אלו, אנו עדים להקמת מערכות תומכות בבתי חולים ובקהילה.

שירות הוספיס ביתי – חברת שר”ן

לאור תפיסה זו, מציעה חברת שר”ן מקבוצת MedTrix  שירות הוספיס בית המאפשר לחולים במחלות כרוניות סופניות להישאר בסביבתם הטבעית – הבית.

שר”ן מספקת את שירות הוספיס בית באמצעות צוות רב-מקצועי מנוסה בתחום הפליאטיבי. השירות מופעל באמצעות מוקד רפואי 24/7 הזמין לחולה ולבני משפחתו.

הצוות הטיפולי כולל רופאים, אחים ואחיות ועובדים סוציאלים שנבחרו בקפידה בשל ניסיונם העשיר בתחום.

במסגרת הטיפול, מלווה הצוות את החולה ומשפחתו בבית בתהליך ההתמודדות עם המחלה והשלכותיה. הטיפול כולל שיכוך כאבים והקלה על סימפטומים נוספים (חוסר תיאבון, בחילות והקאות, הפרעה בשינה, פחדים וחרדה), סיוע נפשי ועזרה בקבלת החלטות במהלך התהליך שעוברים החולה ובני משפחתו.

שירות הוספיס בית של חברת שר”ן מאפשר לחולה לבחור להישאר בסביבתו הטבעית, עם משפחתו ולהיות מטופל בפרטיות ובכבוד עד יום מותו.

למי מיועד השירות?

שירותי הוספיס בית ניתנים לחולים במחלות בהן אין לרפואה אפשרות להציע טיפול מרפא והטיפול שניתן הוא טיפול תומך. החולים להם מיודע שירות הוספיס הם חולים במחלות כרוניות כדוגמת – דמנציה (לדוגמא מחלת אלצהיימר), מחלות לב וריאות, מחלות כבד, מחלות כליה ומחלת הסרטן.

השירות מיועד לחולים עם תוחלת חיים מוערכת של מס’ חודשים ואשר מתאימים לטיפול פליאטיבי בבית כפי שהומלץ ע”י הרופאים המטפלים ולאחר הערכה של צוות ההוספיס.

השירות ניתן בכל רחבי הארץ לחברי מכבי או לרוכשים באופן פרטי.

 

לפרטים נוספים ולהזמנת השירות חייגו 03-754-59-54

או פנו אלינו במייל hospice@med-trix.com

או בפקס שמספרו 03-575-02-53

 

Screen Shot 2015-10-22 at 08.36.23